3181. Helene Schjerfbeck, Komposition

Objektsbeskrivning
HELENE SCHJERFBECK
Finland 1862-1946
Komposition
Akvarell och gouache på papper, 23 x 20,5 cm.

PROVENIENS
Hovintendent Gösta Stenman samling, nr 154