3065. August Hagborg, Fransk fruktträdgård

Objektsbeskrivning
AUGUST HAGBORG
1852-1921
Fransk fruktträdgård
Signerad Hagborg. Olja på pannå, 26,5 x 41 cm.

PROVENIENS
Svensk-Franska Konstgalleriet, Stockholm