2354. Fåtölj, Louis XV, Tyskland

Objektsbeskrivning
FÅTÖLJ, Louis XV, Tyskland, träskuren dekor, förgylld med polerat guld och slagmetall, ymnig dekor av akantus, rocailler och voluter; smärre retuscher, skador och lagningar