2276. Gustaf Tenggren, Judas

Droit de suite

Objektsbeskrivning
GUSTAF ADOLF TENGGREN
1896-1970
Judas
Signerad och daterad G. Tenggren 1918. Akvarell på papper, 22 x 15 cm.
UTSTÄLLD
Borås Konstmuseum, 2009
Åbergs Museum, Bålsta 2010