2265. Gustaf Tenggren, Åsnesallaten

Droit de suite

Objektsbeskrivning
GUSTAF ADOLF TENGGREN
1896-1970
Åsnesallaten
Signerad och daterad G.Tenggren 1917. Akvarell på papper, 28,5 x 22,5 cm.