1182. Vinkylare, Georg III

Objektsbeskrivning
VINKYLARE, Georg III, fanerad med mahogny och citron, beslag av mässing, inläggningar av friser, metallinsats med plats för nio flaskor, ben med hjultrissor, nyckel medföljer, höjd 75, 54 x 57 cm; lagningar, fanerskador och kompletteringar