1181. Armlänstol, senempire

Objektsbeskrivning
ARMLÄNSTOL, senempire, sannolikt Frankrike, mahognyfanerad, delvis förgyllda beslag, träskuren dekor av voluter, fleuronger, godronnerade framben; skador, lagningar och kompletteringar