1154. Spegel, stockholmsarbete i rokoko

Objektsbeskrivning
SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, Stockholms hallstämpel, dekor i papier maché, spår av originalförgyllning, graverad och pikerad dekor av akantus, rocailler och voluter, originalbakstycke, kvicksilverfolierade glas, 62 x 27 cm; slitage, smärre dekorskador