1134. Ljusstakar, ett par, empire, Frankrike

Objektsbeskrivning
LJUSSTAKAR, ett par, empire, Frankrike, brännförgylld brons, genomgående roulettedekor, bladstav, lösa manschetter, höjd 22,5 cm; slitage
PROVENIENS:
Stockholms Auktionsverk, Klassiska, hösten 2005, nr 1760