1099. Salongsbord, Louis XVI-stil, Italien

Objektsbeskrivning
SALONGSBORD, Louis XVI-stil, 1800-tal, Italien, fanerat med jakaranda, lönn, mahogny, plattan och valnöt m.fl., ymnig intarsiadekor av mytologiska motiv och växtornamentik, höjd 75, 91 x 67 cm; kompletteringar, omarbetat, smärre skador