1086. Byrå, stockholmsarbete i rokoko

Objektsbeskrivning
BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, fanerad med jakaranda m.fl. träslag, förgylld bronsbeslag, kortsidor och skiva med parkettläggning, nyckel finns, höjd 80, 119 x 57 cm; fanerskador och lagningar