1082. Skrivbord, rokoko

Objektsbeskrivning
SKRIVBORD, rokoko i stockholmskvalitet, skivan med sarg, fyra lådor, beslag av mässing, bemålat, nyckel medföljer, höjd 83, 134 x 72 cm; smärre skador och lagningar, senare beslag