1046. Matbord, Georg III

Objektsbeskrivning
MATBORD, Georg III, fanerat och massiv mahogny, tredelat, profilerad bordsskiva, konturerad sarg, raka avsmalnande ben, höjd 73, 279 x 141 cm; lagningar, något omarbetat