1133. Skrivbord, Louis XVI, Frankrike

Objektsbeskrivning
SKRIVBORD, Louis XVI, Frankrike, fanerat med jakaranda och rosenträ, bronsbeslag, rak form, fristånde, skiva och sidor med parkettläggning, fem lådor, raka nedåt avsmalnande ben, höjd 81, 132 x 72 cm; renoverat och kompletterad, smärre fanerskador
PROVENIENS: Fotbollsagenten Börje Lantz