1129. Konsolbord, Louis XV-stil, 1800-tal

Objektsbeskrivning
KONSOLBORD, Louis XV-stil, 1800-tal, träskuren dekor, förgyllt med polerat guld och slagmetall, sarger med genombruten dekor av voluter och rocailler, benen med groteskhuvuden och bockfötter, skiva av carraramarmor, höjd 87,5, 123 x 66 cm; dekorskador, kompletteringar, lagningar