1125. Fåtöljer, ett par, av Melchior Lundberg

Objektsbeskrivning
FÅTÖLJER, ett par, stockholmsarbeten i rokoko, av Melchior Lundberg dä. (stolmakare i Stockholm 1774-1812/16), en signerad MLB, träskurna och bemålade; renoverade, smärre skador