1054. Spegel, senbarock

Objektsbeskrivning
SPEGEL, senbarock, nordeuropa, träskuren dekor, förgylld med polerat guld och slagmetall, dekor av örnhuvud och akantus, kvicksilverfolierat och silverfolierat glas, 172 x 73 cm; smärre skador och lagningar, kompletteringar