2180. ANDERS MONSEN ASKEVOLD, Norge 1834-1900, Bergigt

Objektsbeskrivning
ANDERS MONSEN ASKEVOLD
Norge 1834-1900
Bergigt landskap med vandrande sällskap
Signerad och daterad A. Askevold Düs 1883. Olja på duk, 150 x 104 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.