2684. Carlos Auerbach

Objektsbeskrivning
CARLOS AUERBACH
Spanien 18/1900-tal
Aperitifimmen bland franska officierare
Signerad C Auerbach och daterad 1894. Olja på pannå, 24 x 27,5 cm
Signed and dated. Oil on panel.
UTSTÄLLD: Berlin Kunsaustellung 1894