37. Theo Häberli, stolar, 6 st., Schweiz 1960-tal

Objektsbeskrivning
THEO HÄBERLI, stolar, 6 st., Schweiz 1960-tal, svart- respektive vitt målat böjträ, bas i stål, höjd 112, sitthöjd 42 cm; slitage, rost