31. Antonio Citterio, Quadrante", skåp, B&B Italia

Objektsbeskrivning
ANTONIO CITTERIO, "Quadrante", skåp, B&B Italia, formgiven 1981, stativ i stål samt vitmålat trä, skjutdörrar och hyllor i glas, höjd 126, 270 x 46 cm; repor och slitage