30. Willy Rizzo, bar

Objektsbeskrivning
WILLY RIZZO, bar, 1970-tal, Italien, stål, borstad mässing och alcantara, njurformad, bardiskens skiva och skåpets nedre skiva av spegelglas, inbyggt kylskåp och förvaringsskåp, höjd 88, längd 132, bredd 51 cm; skiva med smärre kantnagg, skåpets nedre skiva med spricka