29. Ludovico Di Santillana, bordslampa, Venini

Objektsbeskrivning
LUDOVICO DI SANTILLANA, bordslampa, Venini, Italien 1960-70-tal, stomme av metall med monterad belysning, skärm i glas med dekor av streck i grönt, höjd 53 cm; basen med slitage