18. Rodolf0 Bonetto, golvlampa, Luci, Italien 1980-tal

Objektsbeskrivning
RODOLFO BONETTO, golvlampa, Luci, Italien 1980-tal, modellen formgiven 1981, bas i järn och plast, lysrör, stämpelmärkt Luci sisterna, höjd 91 cm; smärre slitage