4168. Mick Rock, The rise of David Bowie

Objektsbeskrivning
MICK ROCK
England, född 1949
The Rise of David Bowie, 1972-1973
Taschen Limited Edition bok. Hårt omslag med 3 utvikningsblad, omslag med lins-tryck, omslutande box 31,5 x 44 cm, 310 sidor. Signerad och daterad av Mick Rock och David Bowie, 2015. Edition1052/1772.
Edition 1772+240AP. Originalemballage medföljer.