4158. Åke E:son Lindman, Palazzo Te

Droit de suite

Objektsbeskrivning
ÅKE E:SON LINDMAN
född 1953
Palazzo Te
Signerad och numrerad på etikett på baksidan Åke E:son Lindman, edition 1/5. Pigmentprint, bildstorlek 135 x 108 cm.

LITTERATUR
Åke E:son Lindman: Pure Architecture, Bokförlaget Arena, avbildad sidan 41