4154. Åke E:son Lindman, Zaha Hadid, Wien

Droit de suite

Objektsbeskrivning
ÅKE E:SON LINDMAN
född 1953
Zaha Hadid, Wien
Signerad, daterad och numrerad på baksidan Åke E:son Lindman 2005/2008, 1/3. Pigmentprint, bildmått 138 x 110 cm.
Vintage.

LITTERATUR
Åke E:son Lindman: Pure Architecture, Bokförlaget Arena 2010, avbildad på omslaget och sidan 225