4126. Louise Fishman, Double Dutch

Objektsbeskrivning
LOUISE FISHMAN
USA, född 1939
Double Dutch
Signerad och daterad Louise Fishman, 1994. Olja på duk, 20,5 x 15 cm.

PROVENIENS
Robert Miller Gallery, New York

UTSTÄLLD
Cheim & Reid Gallery, New York, 1998