4120. Jim Dine, The mighty robe I

Objektsbeskrivning
JIM DINE
USA, född 1935
The Mighty Robe I, from The Astra set
Litografi. Signerad med blyerts Dine 1985 och numrerad 350/400. I. 89 x 63,5, S. 60,5 x 50,5 cm
Waddington Graphics, London and Pace Editions Inc., New York