4112. Ernst Billgren, Utan titel

Droit de suite

Objektsbeskrivning
ERNST BILLGREN
född 1957
Utan titel
Monogramsignerad EB. Olja på pannå med tillhörande mosaikram, totalt 94 x 124 cm.
#EB193

Interiör från Hedvig Elisabet Charlottas stora sängkammare på Rosersbergs Slott

PROVENIENS
Lars Bohman Gallery, Stockholm