4095. Martin Kippenberger, Olof Palme

Droit de suite

Objektsbeskrivning
MARTIN KIPPENBERGER
Tyskland, 1953-1997
Olof Palme, ur Hotel Drawings
Signerad och daterad M.K. -89. Bläck och färgkrita på papper, 21 x 29,5 cm.

PROVENIENS
Anders Tornberg Gallery, Lund
Privatsamling, Göteborg