4090. Richard Artschwager, Fractal

Objektsbeskrivning
RICHARD ARTSCHWAGER
USA 1923-2013
Fractal
Signerad, daterad och numrerad Richard Artschwager 1987, 18/25. Formica-laminat på trä, ca 43 x 15 cm.

PROVENIENS
Brooke Alexander Gallery, New York
Anders Tornberg Gallery, Lund