4086. Carl Fredrik Reuterswärd, Non-Violence

Droit de suite

Objektsbeskrivning
CARL FREDRIK REUTERSWÄRD
1934-2016
Non violence
Signerad och numrerad CFR, 15/150. Grönpatinerad brons, 19 x 27 cm (sockelns mått 3 x 9,5 x 30 cm).
Gjutarstämpel Mariani