4083. Ulrik Samuelson, Figur

Droit de suite

Objektsbeskrivning
ULRIK SAMUELSON
född, 1935
Figur
Signerad och daterad UB 60 samt på baksidan U. Samuelsson, 1960. Olja på duk, 132 x 96 cm.

PROVENIENS
Bukowskis, Contemporary+Design, våren 2006, katalognr 519