4071. Spencer Finch, Waiting behind Mary Kay

Objektsbeskrivning
SPENCER FINCH
USA, född 1962
Waiting behind Mary Kay at the Mc Donald's Drive-thru
Daterad 1997. Gouache på papper, 38 x 56 cm.

PROVENIENS
Galleri Brändström+Stene, Stockholm