4045. Richard Pettibone, Andy Warhol Campbell´s Soup Can

Objektsbeskrivning
RICHARD PETTIBONE
USA, född 1938
Andy Warhol Campbell´s Soup Can - Vegetable Soup
Signerad och daterad på baksidan RP 1987, numrerad 6-25. Silkscreen på duk, ca 17,5 x 13 cm.