4011. Mauro Marzollo, Golvlampa, Vetri Murano

Objektsbeskrivning
MAURO MARZOLLO, golvlampa, Italien 1980-tal, fot av järn och vitlackad metall, skärm av rött och gult glas, märkt VETRI MURANO, höjd 195 cm, slitage