78. Sven Erik Johansson, Landskap i Caput Mortuum

Droit de suite

Objektsbeskrivning
SVEN-ERIK JOHANSSON
född 1925
Landskap i Caput Mortuum
Signerad och daterad SE Johansson 1974. Olja på pannå, 79 x 122 cm.
UTSTÄLLD
Sven-Erik Johansson, Museet Kulturhuset, Borås 1985
Sven-Erik Johansson, Malmö Konsthall 1985