74. Russell Young, Marilyn Crying

Droit de suite

Objektsbeskrivning
RUSSELL YOUNG
Storbritannien, född 1960
Marilyn Crying
Signerad och daterad på baksidan Russell Young 2013. Akryl, screenprint och diamond dust på duk, 91 x 71 cm.
Signed and dated verso. Acrylic, screenprint and diamond dust on canvas.
PROVENIENS
Box Galleries, London

Ändringar
Originalram medföljer
Original frame included