261. Bui Xuân-Phái, Havs och kvinnomotiv

Objektsbeskrivning
BUI XUÂN-PHÁI
Vietnam 1921-1988
Beach scenes and Girl in Park
Signerade Phai, två daterade -81, en daterad -83. Olja på pannå, 13 x 20, 12,5 x 18,5, 12,5 x 18,5 cm.
Signed and dated. Oil on three panels.
PROVENIENS
Inköpta direkt från konstnären av nuvarande ägare i Hanoi
(3)