259. Alan Davie, Shaman No. 5

Droit de suite

Objektsbeskrivning
ALAN DAVIE
Storbritannien, född 1920
Shaman No. 5
Signerad och daterad Alan Davie jan-65. Akvarell på papper, 55 x 76 cm.
Signed and dated. Watercolour on paper.
UTSTÄLLD
Gimpel Fils Gallery, London 1969, katalognr 51