254. Anders Krisár, Flesh Cloud #I

Droit de suite

Objektsbeskrivning
ANDERS KRISÁR
född 1973
Flesh Cloud #I, 2003
Signerad och numrerad på baksidan Krisár, 2/6. C-print silikonmonterat på glas, 141 x 180 cm.
UTSTÄLLD
Hasselblad Center, Göteborg 2004
Kunstcenter Silkeborg, Danmark 2005
Mjellby Konstmuseum, Halmstad 2005
Abecita Konstmuseum, Borås 2012-2013