251. Fernandez Arman, Violon découpe

Droit de suite

Objektsbeskrivning
FERNANDEZ ARMAN
Frankrike 1928-2005
Violon découpe
Signerad Arman och märkt AP. Ackumulation med delad fiol av metall och polyester, 61 x 24 x 9 cm.
Signed Accumulation of broken violin inbedded in polyester resin.
PROVENIENS
Inköpt direkt från konstnären av nuvarande ägare