250. Esperanza Lopez-Montoya, Liggande kvinna

Droit de suite

Objektsbeskrivning
ESPERANZA LOPEZ-MONTOYA
Spanien, 1926-2010
Liggande kvinna
Signerad och numrerad Esperanza 2/6. Svartpatinerad brons, längd 48, höjd 18 cm. Sockel i vit marmor 21 x 52 cm.
Signed and numbered. Black patinated bronze and marble base.
PROVENIENS
Galleri MDA, Helsingborg

Ändringar
Proveniens / Provenance: Galleri MDA, Helsingborg