246. Paul Jenkins, Phenomena Tiberius Revisited

Objektsbeskrivning
PAUL JENKINS
USA 1923-2012
Phenomena Tiberius Revisited
Signerad Paul Jenkins samt på baksidan signerad och daterad Saint Paul de Vence 1990. Akryl på duk, 73 x 60 cm.
Signed, verso dated. Acrylic on canvas.
PROVENIENS
Galerie Patrice Trigano, Paris