235. Lena Cronqvist, Vid Hatha Lake

Droit de suite

Objektsbeskrivning
LENA CRONQVIST
född 1938
Vid Hatha Lake
Signerad och daterad L. Cronqvist 1983. Olja på duk, 43 x 52 cm.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, Moderna & Grafik, auktion 487, våren 1993, katalognr 31