223. Sam Francis, Blue Blood Stone

Objektsbeskrivning
SAM FRANCIS
USA 1923-1994
Blue Blood Stone
Signerad och numrerad Sam Francis 13/75. Färglitografi, 1960, 90,5 x 63,2 cm, bladstorlek 95 x 67,5 cm.
Signed and numbered. Colour lithograph, 1960.
LITTERATUR
Lembark L7