219. Helmut Newton, Sumo

Objektsbeskrivning
HELMUT NEWTON
USA 1920-2004
SUMO - Helmut Newton
Bok, utgiven av Taschen, Monte Carlo 1999, signerad Helmut Newton, numrerad 7189 ur upplagan om 10 000 exemplar, 71 x 51,5 cm.
Kromad benställning designad av Philippe Starck medföljer.
Signed and numbered. Complete with the Philippe Starck metal book stand, in original transport case.