21. Theo Ruth, fåtölj, Artifort

Objektsbeskrivning
THEO RUTH, fåtölj, Artifort, Holland 1950-tal, ben i mahogny, sits klädd i blå sammet, djuphäftade knappar i brunt skinn, brickmärkt Artifort samt numrerad i benet 10558, höjd 85 cm; omklädd