191. Jan Håfström, Walker tar farväl

Droit de suite

Objektsbeskrivning
JAN HÅFSTRÖM
född 1937
Walker tar farväl
Signerad och daterad på baksidan Jan Håfström 2013. Olja på pannå i två delar; pratbubblan ca 121x140 cm samt figuren ca 135x112 cm.
(2)
PROVENIENS
Inköpt direkt från konstnären av nuvarande ägare